| Wattage | 80W |
| Voltage | 10-30V DC |
| LED Chip | OSRAM LED Chip |
| Color Temperature | 6000K |
| Working Temperature | -60°C~80°C |
| Lumen | 8000LM |
| Housing Material | Die-cast Aluminum Alloy Housing |
| Lens Material | PC |
| Mounting Bracket&Screw | 304 Stainless Steel |
| Light Beam |
Spot beam
|
| Life Span | 30000 Hours |
| Certificates | CE、RoHs、IP68、EMC |









