| Wattage | 46W |
| Voltage | 10-30V DC |
| LED Chip | American imported LED Chip |
| Color Temperature | 6000K |
| Working Temperature | -60°C~80°C |
| Lumen | 4600LM |
| Housing Material |
CNC Aluminum Alloy Housing
|
| Lens Material | PC |
| Mounting Bracket&Screw | 304 Stainless Steel |
| Light Beam | Spot/Flood/Combo Beam |
| Life Span | 30000 Hours |
| Certificates | CE、RoHs、IP68、EMC |










