| Product number | LED Headlight |
| Power | 55W |
| OEM | We can print your customize logo on the light |
| Chip | LED |
| Waterprrof Rate | IP67 |
| Operating Voltage | 9-32V |
| Material | LED |
| Lumen | 1260LM |
| Optional temperature | -40°C~105°C |
| Optional Beam | Combo Beam:Flood Beam(60 degree), Spot Beam(30 degree) |
| Color Temperature | 6000K |
| Warranty | 1 years |
| Stock | 10000pcs |
| Delivery Time | 3-7 working days after payment |










